Відкриті уроки
Урок №1
Урок математики у 2 класі
Тема: Вправи і задачі на засвоєння
таблиці множення числа 4. Обчислення виразів дії різного ступеня.
Мета: Вправляти учнів у засвоєнні
таблиці множення числа 4, застосуванні таблиць множення і ділення для
розв’язування задач та обчисленні виразів на дії різного ступеня.
Формувати обчислювальні навички, вміння знаходити
відповіді на запитання за малюнком та числовими даними; працювати над
розв’язуванням задач; навички роботи в парах.
Розвивати увагу, пам'ять, мислення, мовлення, аналітико – синтетичні вміння
аналізувати, узагальнювати.
Виховувати старанність, бережливе ставлення до природи.
Обладнання :підручник з математики
для 2кл. таблиця «Казкова галявина», таблиця « Сніговик»,
план уроку, ялиночки, конверти із завданням, сигнальні картки, комп’ютер.
Тип уроку: урок формування навичок
та вмінь
Форма проведення: нестандартний тип уроку
в формі гри.
Хід уроку
І.
Організаційна частина
ІІ.
Повідомлення теми , мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Діти, коли
я вранці поспішала до вас на урок, то зустріла лісових звіряток і вони прийшли
разом зі мною на урок Хто саме?
Загадка
Я страшенний боягуз,
Всіх на світі я боюсь,
В полі, в лісі, навкруги
Скрізь у мене вороги.
Часом лізу я у шкоду,
Їм капусту на городах,
Моркву, ріпу, буряки
Відгадайте - хто такий?
Зайчики прийшли просити у вас допомоги:
А оцих зайчаток 5
На галявині сидять.
Не ховаються в затінок
Бо нема у них ялинок
Нумо, діти, допоможіть
Їм ялинки посадить.
А ялинки не прості, а чарівні…
Завдання уроку( читаю)
Наш девіз:
« Не кажи – не вмію, а кажи – навчуся»
ІІІ.
Формування навичок та вмінь учнів
1. Ялиночка 1. Перевірка д/з
2. Тренуємо пам'ять
1. Усна лічба
Гра « Мовчанка»
( слайди )
Технологія « Незакінчене речення»
Підсумок –
садимо ялинку
2. Ялиночка 1. Хвилинка каліграфії
(слайд )
2. Робота з підручником
1. № 611 – коментоване письмо
2. №612 ( усно )
- 20 кг;
- 12 кг;
- на 32 кг.
Підсумок – садимо ялинку
3. Ялиночка 1. Час відпочинку
2. Задача
1. Про що розповідається у задачі?
2. Що
означають числа ?
3. Скільки вийшло пакетів з мандаринами?
4. Це вже відповідь на запитання задачі? НІ. Чому?
5.. Скільки
пакетів з мандаринами залишилося? Дія?
6. Скільки дій у задачі?
Підсумок – садимо ялинку
4. Ялиночка
1. Робота в парах (слайд)
Самоперевірка
Підсумок – садимо ялинку
5. Ялиночка 1. Робота з геометричним матеріалом
« Чи гостре
твоє око?»
1. Сніговик
Назвати і показати із скількох кружечків склали
сніговита.
2. Підсумок роботи
3. Домашнє завдання:
№614, №615.
Підсумок – садимо ялинку
ІV .Підсумок уроку. Рефлексія.
Сьогодні ми зробили хорошу справу: допомогли
звірятам і вони вам дякують.
Оцінюємо роботу на уроці…
Дякую за урок.
Урок №2
Урок читання у 4 класі
Тема:Так народжується дружба.
Удосконалення навичок читання.
Навчальний матеріал: оповідання Г. Тютюнника “Ласочка”.
Надзавдання учителя. Представити пригоду, змальовану Григором Тютюнником в
оповіданні “Ласочка”, як взірець прекрасного в житті, як приклад гармонійних
стосунків у природі.
Лейтмотив уроку. На шляху до прекрасного: стосунки людини і звіра —
красиве в природі.
Образ уроку. Взірець для наслідування — розумна тваринка лисичка.
Мета:
-формування предметних
компетентностей:
Ознайомити із цікавою життєвою
пригодою, висвітлюючи гідну поведінку осіб, причетних до неї. Розкрити
причинно-наслідкові зв’язки таких стосунків людини і звіра, коли між ними
виникає дружба; наголошувати на умовах, що стають основою злагодженого
співіснування в живій природі.
Навчати бачити прекрасне в житті
і дорожити ним, зокрема, з розумінням ставитись до “братів наших менших” —
звірів.
Удосконалювати вміння
аналізувати, порівнювати, узагальнювати, доводити. Удосконалювати навичку
правильного читання (орфоепічна робота, робота над семантикою слова), швидкого
читання (різновиди читання, різні форми голосного читання), виразного читання
(читання за партитурою). Удосконалювати навичку зв’язного мовлення (стислі та
розгорнуті відповіді на запитання, формулювання висловлювань, висновків,
стислий та детальний перекази).
− збагачувати словниковий запас учнів;
− розвивати увагу, пам'ять, уяву, мислення, мовлення;
− виховувати у
свідомості дітей уявлення про скромність, витриманість, працьовитість, турботливість
та відповідальність — риси характеру, необхідні в житті людини для мирного,
гармонійного співіснування з іншими в навколишньому середовищі.
-формування ключових
компетентностей:
−
уміння
вчитися: формувати здатність
сприймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати і виконувати
необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати;
− комунікативної: удосконалювати володіння позитивними навичками
спілкування;
− інформаційної: розвивати вміння здобувати з
підручника необхідну інформацію;
− соціальної: удосконалювати здатність працювати в парі, у групі, з
усіма в колективі;
− загальнокультурної: сприяти дотриманню норм мовленнєвої культури,
правил поведінки на уроці;
−
громадянської: формувати здатність екологічно мислити, дбайливо
ставитися до природи.
Обладнання: Савченко О.Я. Літературне
читання: підруч. для 4 кл./ О. Я. Савченко. – К.: Видавничий дім «Освіта» , 2015.-
С.67 – 70; тлумачний словник (До підготовки уроку користувалися Новим тлумачним
словником української мови в 4-х томах / Уклад. В.В.Яременко, О.М.Сліпушко. —
К.: Аконіт, 1998); слайдова презентація; роздрукований за кількістю учнів у класі
уривок тексту — п’ята частина
оповідання — з партитурними позначеннями для виразного читання;конверти з
завданнями;ноутбук; повісті Г. Тютюнника, оповідання для дітей «Лісова
сторожка», «Степова казка», «Ласочка»; картки для індивідуального читання; схема-лабіринт.
Тип уроку: урок вивчення нового
матеріалу
Хід
уроку
I.ОРГАНІЗАЦІЙНА
ЧАСТИНА
Закінчилася перерва,
Пролунав чаклун-дзвінок.
А тепер усі швиденько
Налаштуйтесь на
урок.
II.
АРТИКУЛЯЦІЙНІ ВПРАВИ
1. Робота над чистомовкою.
Усь - усь – усь- казку розповів дідусь.
На – на – на – казочка смішна.
Ще – ще – ще – хочем казку ще.
Ся – ся – ся – любим дідуся.
Ар – ар – ар – він найкращий казкар.
2. Картки для індивідуального читання (кожному учню на
парту).
У даних словах замість
рисок уявляй собі букву «о» і читай.
Перший раз читай
повільно, другий – швидше, третій – дуже швидко.
Л –
т - к п
– р – ш - к
с– р
– м д –
бр -
м –
р – з г –
л - д
к –
мп –т г –
р - х
ж –
вт – к к –
л -
к –
л – с – к з –
л – т –
У даних словах замість рисок уявляй собі букву
«о» і читай.
Перший раз читай
повільно, другий – швидше, третій – дуже швидко.
М –
л – т – к м –
л – к -
б –
р – шн – б –
л – т-
п –
т – п з
– л – т -
в –
г – нь п
– в – р - т
м –
з – к в
– л – кн -
г –
л – с с
– р – к
ІІІ. Актуалізація опорних
знань,умінь та навичок.
1. «Асоціативний кущ»
2.
Інтерактивна вправа «Уяви себе». Уявіть себе лисичкою.
- Що бачиш
навкруги? Що чуєш?
- З ким дружбу
ведеш? Кого боїшся?
- Про що мрієш? Що
любиш?
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ
ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Шлях до створення красивого в житті показує
нам Григір Тютюнник в оповіданні, яке називається “Ласочка”.
Отже, тема нашого уроку — “Так
зароджується дружба...”
Завдання:
прочитати, проаналізувати пригоду, яка трапилася з дідом Арсеном, і зробити
висновки про стосунки учасників пригоди — їхню поведінку та вчинки, про те,
чи зможемо ми з вами скористатися порадами автора у майбутньому.
Навчатися читати правильно, швидко, виразно; стисло
переказувати, використовуючи слова та словосполучення тексту.
V.СПРИЙНЯТТЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ
НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ.РОЗВИТОК МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ ТА НАВИЧОК.
1. Ознайомлення з біографічними відомостями про письменника.
Учні (по
черзі):
- Григір Михайлович
Тютюнник народився 1931 року в селі на Полтавщині в селянській сім’ї. 1937
року батька заарештували і відправили на заслання, з якого він не повернувся.
Після війни Григір вступив у ремісниче училище, бо там одягали і годували.
Учився російською мовою. Потім працював на Харківському заводі ім. Малишева,
але захворів на легені, повернувся додому, став колгоспником. Мусив
відпрацювати 3 роки. За «втечу» відсидів
чотири місяці в колонії.
Звільнившись, Григір повернувся на Донбас, де займався самоосвітою.
-Після
служби на флоті на Далекому Сході закінчив вечірню школу і вступив на
філологічний факультет Харківського університету. Тоді ж Григір почав писати
літературні твори. Перше оповідання було написане російською мовою. Автор
невдовзі переклав свій твір українською й відтоді писав лише рідною мовою.
Після завершення навчання в університеті Тютюнник виїхав на Донбас, учителював
у вечірній школі. Згодом перебрався до Києва. Тут і побачили світ книжки для
дітей: «Ласочка», «Степова казка». За повісті «Климко» та «Вогник далеко в
степу» Григору Тютюннику присуджено літературну премію ім. Лесі Українки.
Помер
письменник 1980 року. За свою творчість Григір Тютюнник був посмертно
відзначений Державною премією ім. Т. Г. Шевченка.
2.Первинне читання тексту:
а) читання тексту
напівголосно і відповіді на запитання за змістом:
Прочитайте текст мовчки і дайте відповіді на записані
на дошці запитання:
-
Про
кого йдеться в оповіданні? (Про старого рибалку діда Арсена).
- Про
яку пригоду написане оповідання? (Про те, як зустрілися і подружилися під час
риболовлі Арсен і лисеня).
б) Тепер
прочитайте текст напівголосно і дайте відповідь: де і коли відбуваються події?
3.Повторне читання тексту:
Групова робота:
Будьте уважні, завдання для всіх:
перша група — отримує завдання: прочитати мовчки
оповідання, легко підкреслити олівцем слова, які треба протлумачити або
уточнити;
друга група
— прочитати, підготувати словесні ілюстрації
до тексту;
третя група — прочитати текст і поділити на логічно
завершені частини, дібрати кожній назву.
Діти читають текст і працюють над
виконанням завдання, по закінченні кожна група учнів відповідає:
а) тлумачне читання:
Називаємо невідомі і маловідомі слова — тлумачимо
невідомі та уточнюємо маловідомі слова.
Вчитель контролює, щоб всі
невідомі слова були протлумачені. З цією метою можна показати слайд із записаними тлумаченнями слів.
Туркотіли припутні — воркували (мова голубів — переливчасті звуки),
лісові, дикі голуби.
Вепри з виводками — дикі кабани із своїми малятами.
Скімлення — протяжне, жалібне звучання.
Закортіло — дуже захотілося.
Нажива — принада для ловіння риби, наживка.
Дзяволить — пискливо тихенько гавкає.
Дрібушить — витанцьовує — швидко перебирає лапами,
притупуючи.
Ожеледець — тонкий шар льоду на поверхні землі, на деревах;
б) орфоепічне читання:
Згадаємо, як слід правильно
вимовляти за орфоепічними нормами і прочитаємо.
Показ
слайдів
Наголошуй правильно: червонило, у човні, супроти човна, за вудками, на
його вудках, підзолочений, припутні, дзьобали, з нічного пасовиська, скімлення,
огледівся, високо, рибина, засланім травою, дзяволить, вухами, ожеледець,
птахи, у гіллі, вудить, заскімлило.
Вимовляй правильно у дієсловах -ться, як [ц’а] (м’який подовжений приголосний звук): вертаються,
ворухнеться, тулиться, озирається.
Вимовляй м’який подовжений звук
при подвоєнні:
промінням, галуззя, гілля, скімлення.
Перший раз діти читають повільно, другий раз — у темпі
мовлення;
в) словесне малювання (відповідають учні
другої групи):
Які картинки ви придумали до тексту? Розкажіть,
проілюструйте оповідання. Назвіть свої ілюстрації.
Діти розповідають. Учитель записує назви словесних
ілюстрацій на дошці: “Дід Арсен — рибалка “Лисеняті закортіло рибки",
“Лисеня, що просило рибки”, “Дід Арсен і Ласочка ”, “Радісна зустріч ” тощо...
г) поділ тексту на частини (відповідають учні
третьої групи):
—
На
скільки самостійних частин доцільно поділити текст? Як ви їх назвали? Не
забудьте: назва частинки повинна вказувати на її суть.
Вчитель контролює, щоб частини були чітко визначені,
а початок кожної частини всі легенько відмітили олівцем: 1 ч., 2 ч., З ч., 4 ч.
ґ)
зіставлення назв словесних ілюстрацій і плану:
Завдання для всіх: зіставте назви ілюстрацій і частин.
Діти помічають, що назви малюнків і частин збігаються
за смислом. Роблять про це висновки і складають один спільний запис.
Вчитель коригує назви, записує влучні. На дошці
з'являється остаточний запис, як наслідок роботи учнів:
План
1.
Риболовля.
2.
Ласунка.
3.
Товариші-рибалки.
4.
Довга
зима.
5.
Радісна
зустріч.
Знайдіть в оповіданні
зачин, основну частину і кінцівку. Які частини плану відповідають їм? (1-а частина
“Риболовля” — зачин; 2, 3, 4 — основна подія; 5 ч. “Радісна зустріч” —
кінцівка).
4. Аналіз фактичного і образного змісту тексту в поєднанні із розбором
художніх засобів.
а) Опрацювання тексту за планом.
перша частина — “Риболовля” (вибіркове читання: опис, слова та
словосполучення).
Прочитайте опис ранку. Які фарби
і звуки сповіщали про його прихід?
Отже, ми бачимо, що письменник
малює фарбами і звуками. Зачитайте слова і словосполучення, які на це
вказують. (Фарби: червонимо небо, бродив туман підзолочений сонячним
промінням; Звуки: туркотіли, вистукували, лунко тріщало, хро-хро,
хря-хря).
друга частина —
“Ласунка” (відповіді на запитання, читання “прикритого” діалогу).
-
З
ким і як зустрівся дід Арсен? (Дід Арсен побачив лисеня, коли воно з’явилося
високо на кручі, супроти човна, і тоненько скімлило).
-
Чому
воно там з’явилося? (Лисеняті закортіло рибки). Що ж робило лисеня? (Просило
рибки).
-
З
яких слів видно, що лисеня хотіло і просило рибки? (“Почулося тоненьке
скімлення”, “схиливши голову набік, дивилося трохи здивованими і зовсім не
хитрими очима”, “перевело погляд у задок човна і облизнулося”, “тоненько
пискнуло”, “прудко підскочило й ухопило її передніми лапами”).
-
Чи
можна дії лисеняти розцінювати як його мовлення з дідом Арсеном? (Так).
-
Хто
цю розмову передав? (Автор).
-
Прочитаємо
цю розмову — слова автора і діда Арсена.
-
То
чому Арсен назвав лисеня Ласочкою? (Бо воно захотіло поласувати рибкою).
-
Отже,
від слова “ласувати” — їсти що-небудь смачне. Маленьке лисеня було ласолюбом —
охочим до всього смачного.
третя частина — “Товариші-рибалки” (читання “ланцюжком”,
відповіді на запитання, вибіркове індивідуальне читання).
v
Прочитаємо
цю частину “ланцюжком”. Будьте уважні, читаємо і міркуємо над запитанням: про
що розповів автор у цій частині? (Про те, як рибалили вдвох Арсен і Ласочка).
v
Знайдіть
у тексті і прочитайте, чого навчилося лисеня у Арсена?
v
Знайдіть
і прочитайте, як Ласочка допомагала рибалити.
четверта частина — “Довга зима”,читання мовчки (детальний переказ).
v
Пригадайте
зміст частини і перекажіть близько до тексту.
п’ята частина — “Радісна зустріч”,виразне читання вчителя.
—
Тепер
я виразно прочитаю 5-у частину оповідання, ви уважно прослухайте, слідкуючи за
текстом, і скажіть, які ще описи зробив письменник. Зверніть увагу на майстерність
автора у вмінні описувати, — одним-двома реченнями він характеризує певне
явище, дію, зовнішність.
—
А весною,
/коли крига скресла/ і сонце вгріло землю, /одніс Арсен човна на
річку ,/ полагодив вудки /і
знову, як торік, / сів ловити рибу — бабі та внукам на юшку. // Вудить
/ та все озирається: / чи нема, бува, Ласочки? // Раз, / і
вдруге, / і втретє / — немає ...//
А вчетверте
озирнувся / — стоїть на кручі / велика пухнаста лисиця / з розумними, / але зовсім не хитрими очима,
/ а поруч неї / — лисеня.//
/ Ласочко? / — невпевнено покликав
Арсен. //
Лисиця
задріботіла передніми лапами, / замолотила хвостиком / по землі й
лягла. // Лисеня ж, / побачивши у човні рибку, / облизнулося
/ й тихенько заскімлило. //
Те-те-те ...
/ — весело сказав Арсен. // — Це що ж виходить: / я увесь ваш рід
годуватиму ?//
І
кинув на кручу рибину. //
Лисеня / спіймало її передніми
лапами / і стало їсти. // А Ласочка / сиділа нерухомо, /
пильно стежачи за поплавками...//
З
того часу / вони рибалили втрьох .
//
v
То
які описи зробив автор? (Опис зовнішності дорослої Ласочки, опис дій
Ласоччиного лисеняти).
v
5. Проведення
фізкультхвилинки.
Гра «Розвідники»
v
Прочитайте опис зими. (Діти зачитують).
v
Прочитайте
опис Ласочки дорослої. (Діти зачитують).
v
Як
Арсен упізнав Ласочку, по чому? (По очах: “з розумними, але зовсім не хитрими
очима”; за поведінкою: “задріботіла передніми лапами, замолотила хвостиком”, а
ще за поведінкою лисенятка — воно так само, як і мама колись, “облизнулося і тихенько
заскімлило”).
v
Перевіримо
вашу спостережливість.
Гра
«Хто швидше».
v
Знайдіть
речення в описах 2-ї і 5-ї частин, у яких є спільне (2-а частина - “Високо на
кручі, супроти човна, схиливши голову набік, стояло лисеня. Воно дивилося
трохи здивованими і зовсім не хитрими очима”; 5-а частина — “А вчетверте
озирнувся — стоїть на кручі велика пухнаста лисиця з розумними, але зовсім не
хитрими очима, а поруч неї — лисеня”;
2-а частина — “Потім перевело погляд у задок човна і
облизнулося: на дні, засланім травою, лежала риба”; 5-а частина — “Лисеня ж,
побачивши у човні рибку, облизнулося й тихенько заскімлило”).
б) Аналіз мовно-виражальних засобів тексту.
v
Ви
помітили, що в оповіданні Григір Тютюнник часто робить описи. Чим же вони
відзначаються? (Короткі, стислі, але дуже мальовничі).
Гра
«Знайди слова»
v А які слова — мовні засоби — використовує автор і
в описах, і в розповіді? (Дієслова-синоніми, близькі за значенням слова, які
передають різні відтінки однієї дії: пискнуло, дзяволить, заскімлила;
слова в переносному значенні: вухами пряде, лапами дрібушить-витанцьовує,
молотить хвостиком, червонило небо, бродив туман) - А
може, ви помітили ще якісь цікаві слова в тексті, наприклад, складні за
будовою? (Часто-густо, дрібушить-витанцьовує, довга-предовга, сидить-сидить,
те-те-те...).
v Як ви думаєте, навіщо автор використав такі слова?
(Щоб підсилити певну ознаку, наприклад, дії).
v Чим ще відзначається текст? Є в ньому діалог
чи немає? Доведіть. (Хоч Ласочка і не говорила, як людина, але вона вміла
розмовляти з Арсеном. Між ними ніби завжди відбувається розмова, діалог).
Так, це ми назвемо прикритим,
“завуальованим” діалогом.
Як передається цей діалог?
(Словами автора).
Читання діалогу.
Слова автора читає ..., слова Арсена — ...
в) Характеристика головних героїв оповідання.
Робота
в парах.
v Яким ви уявляєте Арсена? Яка в нього зовнішність,
який характер? Підтвердіть це словами з тексту.
Діти зачитують слова,
словосполучення, які характеризують: а) зовнішність Арсена: старий, на це
вказують слова “старий Арсен”, “куняв у човені”, “часто-густо засинав”, “рибу —
бабі та внукам на юшку”; б) характер Арсена: небагатослівний, але мудрий
і спостережливий: зрозумів, чого хоче звір; оцінив, що перед ним дуже здібна
тваринка; добпий. веселий, щедрий і гостинний, бо
не прогнав звіра, пригостив, зрадів, коли знову побачив; небайдужий, бо
хвилювався і згадував Ласочку зимою, чекав на першій риболовлі навесні.
v Поміркуйте і скажіть, якою ж була Ласочка?
v Розумною: бо знала, як попросити у людини їсти;
працьовитою: бо “заробляла” рибку своїм трудом —
рибалила; ненабридлива. скромна: бо знала міру — просила і
з’їдала тільки одну рибину; спостережлива. терпелива та витримана,
бо була справним рибалкою; здібною, бо розуміла команди (“Встань!”,
“Ляж!”) та мову Арсена; прудка — лапами ловила рибу; турботлива мама,
бо привела своє лисеня на науку, вчити рибалити; відповідальна, ніколи
не підводила діда Арсена і повністю заміняла його на риболовлі, коли він
засинав; доброзичлива, бо відкрито показалась людині.
v Зверніть увагу на дошку. Цей запис — підсумок ваших
характеристик героїв оповідання.
На дошці запис:
Арсен Ласочка
небагатослівний
мудрий
спостережливий
привітний
щедрий
небайдужий
турботливий
|
розумна
працьовита
скромна,
ненабридлива
спостережлива
терпелива,
витримана
здібна
відповідальна
|
3.Узагальнююча
бесіда за текстом.
Аналіз ідейної спрямованості тексту.
Інтерактивний прийом «Мікрофон».
v То які ж стосунки склалися між Арсеном і Ласочкою?
(Дружні, товариські).
v Отже, Арсен і Ласочка подружились, більше того,
стали співпрацювати, рибалити разом.
v А чи можна із запису характерних рис персонажів
зробити висновок про те, які риси вдачі допомогли їм налагодити дружні та
товариські стосунки?
v Чи можемо ми назвати такі стосунки добрими,
красивими в нашому житті?
v А чи хочете ви, щоб ваші стосунки з іншими теж були
такими?
v То чого ж навчає нас автор, яка головна думка
оповідання? (Товаришувати і дружити зі звірами; у добрій справі виявляти
терпіння і наполегливість).
Діти висловлюються, вчитель підсумовує:
v Отже, описуючи красиві стосунки людини і звіра,
автор вказує нам на один із шляхів до прекрасного і доброго в житті: шануйте
природу — товаришуйте і дружіть з “братами нашими меншими” і такі стосунки
стануть окрасою нашого життя.
VІ. Застосування
знань учнів.
v А тепер настав відповідальний момент. Уявіть собі, що
кожен із вас — редактор, і вам слід затвердити назву оповідання.
Вправа «Редактор».
v Залишити
назву “Ласочка” або дати іншу, цікавішу. Поміркуйте, виясніть пропозиції, але
зверніть увагу на дошку, які ще тлумачення має слово “ласочка” та спільнокореневі
до нього.
Вчитель
показує слайд із тлумаченнями слів і
зачитує:
ласочка — зменшене пестливе слово до слова ласка;
ласка — невелика хижа тваринка з тонким і гнучким тілом;
ласочка — ласкава назва дівчини або жінки;
ласувати — їсти що-небудь смачне;
ласолюб, ласогуб, ласун — охочий до всього смачного;
лащитися — линути до людини, виявляти прив’язаність до неї;
ласкавий — доброзичливий.
v То як ще по-іншому можна назвати оповідання? Чи
доцільніше так і залишити назву — “Ласочка”?
Діти висловлюють свої пропозиції. Але доходять
висновку, що “Ласочка ” — найвдаліша
назва.
VІІ. ПІДСУМКИ УРОКУ.
РЕФЛЕКСІЯ.
v Чи виконали ми основне завдання уроку, чи
проаналізували той шлях до прекрасного в житті, який запропонував нам автор
оповідання? (Так).
v А як ми це зробили? (Проаналізували вчинки і
поведінку головних персонажів твору).
v Чи розібралися ми в тому, якою мовою розказав нам
це автор? (Так, проаналізували мову оповідання).
v
VІІІ.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:
Виразно читати та близько до тексту переказувати
оповідання; Звернути увагу на
правильну вимову слів (наголос, подовження звука, вимова -ться).
Немає коментарів:
Дописати коментар